poniedziałek, 3 lutego 2014

Młodociani rozbiegani

Cztero i pięciolatki też biegają. GP z Biegiem Natury.

Tak się czasami cofam pamięcią do czasów, kiedy komórek i komputerów nie było. Nikt nie był uzależniony od internetu i życia w sieci. Rodzice za karę kazali siedzieć w domu, teraz karą jest wyjście na dwór. Lata 80-te czas, w którym nie było miejsca na nudę, a podwórka tętniły życiem.
Teraz dla nastolatków internet to niemal cały świat. W Amerykańskim stylu pochłaniają chipsy i fast foody popijając zdrową Coca-Colą.

Nikt się nie przejmuje, że ciało nieco za duże, opasane warstwą tłuszczu. Coś się pozmieniało w myśleniu. Kiedyś, każdy chodził na wychowanie fizyczne, chciał być wysportowany i sprawny. Teraz w modzie są całoroczne zwolnienia lekarskie.
Tym bardziej cieszy, kiedy dzieci już w wieku 4 czy 5 lat dopingowane przez swoich rodziców pokonują biegiem kolejne metry. Jeśli teraz się nauczą spędzać czas na powietrzu, bawić sportem, aktywnością, to i później nie będą unikać takiego życia.
Dzieciaki biegają między innymi nad Rusałką w Poznaniu, ale też praktycznie w każdym większym mieście w Polsce. Wszędzie tam gdzie odbywają się zawody Z Biegiem Natury.
Widać na ich twarzach uśmiech i radość z samej imprezy. Pewnie dla nich ważniejsze jest, żeby tata z mamą byli zadowoleni, niż sam fakt pokonania swojej trasy:)
Nie mniej jednak jest to fantastyczny widok patrząc na te małe potworki przebierające nóżkami. Jeśli wytrwają w tym sporcie, to kto wie czy nie zobaczymy ich na przyszłych olimpiadach.
Jedno jest pewne, to ma być zabawa, a nie katorżnicze codzienne treningi. Na to jeszcze przyjdzie czas, jeśli uznają sport za swoją drogę zawodową. Myślę, że każdy rodzic o tym wie i nie chce psuć radości z zabawy. Takich imprez powinno być więcej. W Poznaniu jest tak dużo klubów biegacza, że zorganizowanie rocznie kilku fajnych imprez dla młodych sportowców nie powinno być problemem.
Niedawno zauważyłem, że powstała właśnie taka inicjatywa.
To właśnie biegi dzieciaków będą tymi najważniejszymi, a nie jedynie towarzyszącymi. W dniach 24-25 maja w Poznaniu mają rozegrać się zawody dla tych mniejszych sportowców.
Można nastawić się na sporo emocji, uśmiechu i pozytywnej energii.
Mam nadzieję, że cała impreza wypali i takie spotkania będą organizowane częściej.

Link do strony na facebooku  Kids Run

Polub na Facebooku :) Dziękuję

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeżeli masz jakieś pytanie albo chciałbyś coś dodać do posta to zapraszam:) Bardzo dziękuje za pozostawienie komentarza :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...