czwartek, 29 maja 2014

Kids Run Poznań


STRONA PRZENIESIONA

http://apetytnasport.pl/kids-run-poznan/

Fantastyczna impreza sportowa dla dzieciaków

Fascynacja aktywnością sportową, a głównie bieganiem rozwija się w ostatnich miesiącach z niebywałą intensywnością. Biegają młodsi i starsi, kobiety i faceci. Każdy poczuł potrzebę rozwijania swojej kondycji, zrzucania kilogramów i przełamywania swoich słabości. To wszystko obserwują Ci najmniejsi - cztero, piecio czy dziesięciolatkowie. I chociaż biegają po podwórku cały czas, to oni też chcą dostawać za to medale :) W końcu powstała impreza tylko i wyłącznie dla nich. To własnie ich biegi były w tym dniu najważniejsze.


Organizacja zawodów


Organizację zawodów wzięli na siebie Night Runners i wyszło im to bardzo dobrze. W końcu ujarzmienie małych rozentuzjazmowanych sportowców i ich jeszcze bardziej nieusłuchanych rodziców, to nie lada wyczyn. Wolontariusze świetnie bawili się z dzieciakami, a całość imprezy przebiegała w postaci fajnego rodzinnego pikniku.


Biegi


Ze względu na kategorie wiekowe biegających dzieciaków, wytyczono różne dystanse do pokonania.

Dzieci przed ukończeniem 5 roku -  100 metrów

-  5 - 6 - 200 metrów

-  7 - 8 - 400 metrów

-  9 -10 - 800 metrów

- 11 - 12 - 1200 metrów

- 13 - 14 - 1600 metrów

Po każdym wyścigu, wszyscy biegnący otrzymywali medal i dyplom za pokonanie swojego dystansu. Natomiast trójka zwycięzców stojąc na podium dostawała, dodatkowe medale i prezenty. 

Zabawy towarzyszące


Podczas pikniku, na terenie boiska, rozstawionych było wiele dodatkowych atrakcji sportowych. Po ukończeniu danej konkurencji dzieci dostawały drobne prezenciki typu lizak, ołówek itd. Można było rzucać oszczepem, pchać kulą, wymalować sobie twarz, pokonywać kolejne tory przeszkód, a przede wszystkim doskonale bawić się w gronie rówieśników.


Ostatnie słowo


Impreza minęła, a dzieciaki już mają ochotę na kolejne biegi. Wrażenia pozostają w głowie i chociaż pojawiła się nie jedna łza w trakcie biegu i po nim, to i tak radość z całej imprezy była olbrzymia. Prawdziwy przyśpieszony dzień dziecka. Mam nadzieję, że podobnych imprez będzie dużo więcej i wśród dzieciaków zaszczepi się zamiłowanie do aktywności sportowej, jak i do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Kolejne poznańskie biegi dla dzieci na I BIEGU DLA DZIECI WOKÓŁ WILDECKIEJ PYRY :)
4 komentarze:

 1. Już nie mogę się doczekać kiedy moja młoda troszkę podrośnie, bo to dla niej chce mi się ruszyć tyłek z kanapy, aby dać jej dobry przykład :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł na zachęcenie dzieciaków do aktywności od najmłodyszych lat :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nagrody każdego zachęcają do małego wysiłku :)

   Usuń

Jeżeli masz jakieś pytanie albo chciałbyś coś dodać do posta to zapraszam:) Bardzo dziękuje za pozostawienie komentarza :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...